Vítání mladých Svatomortinských
vín v Praze na Vltavě
s řízenou ochutnávkou a gastronimickými specialitami.Věnujte plavbu jako dárek!
Kontaktujte nás pro poslání
dárkového poukazu!


Platby a rezervace plavenek
Zaslání VoucheruAgentura VRANOV AGENCY Vám přeje úspěšnou plavbu.


Naše společnost Vranov Agency je velice potěšena, že může spolupracovat na projektu "otvírání mladých svatomartinských vín na Vltavě " s firmou Znovín Znojmo a.s., se sídlem v Šatově , patřící ke stálicím moravského vinařství. Svou velikostí i produkcí patří v českých poměrech ke středním podnikům. Pro představu uvádíme, že Znovín denně prodá 17.000 lahví. Pokud si představíte graf typu koláče, pak Znovínu patří segment 3,5% všech vín, která se vypijí v České republice. Pro mnohé je Znovín synonymem poctivého a přátelského přístupu k zákazníkovi. Filosofie společnosti je založena na důvěře zákazníka. Obchodní partneři často oceňují především stabilní kvalitu vín a široký sortiment výrobků, který se neustále postupně inovuje.

Get Flash to see this player.

Znovín Znojmo a.s. se sídlem v Šatově u Znojma


Znovín mnohokrát udával a stále udává trendy českému vinařství. Nejnovějším počinem je například spolu s ostatními vinaři v regionu propagování apelačního systému VOC Znojmo (vína originální certifikace) - prvního apelačního systému v České republice.

Myšlenkou VOC se začali zabývat vinaři na Znojemsku již v roce 2004. Důvod byl jasný – lépe propagovat a posílit cíleným marketingem společnou prezentaci znojemské vinařské podoblasti a tak trochu následovat své kolegy ze zahraničí. Poprvé se sešlo na 32 vinařů z celé podoblasti, kde se pak díky tvrdým a nekompromisním podmínkám vyselektovalo 13 vinařských podniků, které v tomto projektu obstály. Během schvalovacího procesu se stále zlepšoval apelační systém VOC Znojmo.

Nyní tedy Znovín a.s.stojí na začátku nové éry ve vinařství, éry VOC. VOC ZNOJMO , který je tak historicky prvním apelačním systémem v ČR. více na www.znovin.cz Dále byl Znovín a.s. například první společností, která zahájila výrobu tzv. řízeného kvašení v 90.letech, první uvedl do života dnes již běžnou a oblíbenou zásilkovou službu a stále oblíbenější e-shop.

Zapůsobil aktivitami spojující víno a umění v Louckém klášteře, dobře propojil víno a sport. Spoluorganizoval několik tzv. přelomových vinařských výstav. Jako první uvedl do života velmi dobře organizovaná a stále více populární Vinařská putování, nebo již známým a propracovaným Vinařským turistickým programem.


Jistě Vás zajímá, kde vlastně zrají vína, která budeme společně na palubě lodi ochutnávat. Vězte, že se jedná o velice zajímavé a nevšední prostory . Jedná se o přímětický Křížový vinný sklep, který si na své konto může připsat hned několik nej:

Patří k největším křížovým sklepům na světě, zrají v něm ta nejlepší znojemská vína a unikátní je i zdejší akustika, na jejíž adresu nešetřil chválou dokonce slavný dirigent Rafael Kubelík. Raritou je zejména takzvaný jezuitský telefon - když potichu promluvíte do zdi, váš hlas se po klenbě donese na opačnou stranu chodby.


Křížový sklep v Příměticích si nechala postavit znojemská jezuitská kolej v letech 1740-1756 na půdorysu ve tvaru kříže. Svými rozměry sklep představuje světovou raritu: hlavní chodba s obrovskými sudy po obou stranách je 110 metrů dlouhá a necelých deset metrů široká, rameno kříže pak měří 56 metrů, klenby jsou šest a půl metru vysoké, v kopuli ještě o jeden a půl metru vyšší.


Jedinečné je i zdejší klima; stěny a stropy Křížového sklepa totiž pokrývá silná vrstva ušlechtilé sklepní plísně Rhacodium cellarae, která je tak dokonalým regulátorem vlhkosti, že není potřeba žádné klimatizační zařízení. V přímětickém sklepním hospodářství Znovín Znojmo a.s., zpracovává vína bílých odrůd. Vína zrají jak v tradičních dubových a akátových sudech, tak v moderních nerezových tancích, průběžně zde bývá uloženo 750 000-1 200 000 litrů bílého vína. V prostorách sklepa probíhají prohlídky a ochutnávky těchto skvělých vín.